Praga

Praga

5 dni
Opis

Najpopularniejsze wśród turystów miasto środkowej Europy, przez wielu uważane za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, będące w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Co roku miasto gości ponad 4 mln osób a w tym roku nie może zabraknąć tam i Was!

Pobierz ofertę

PROGRAM

5 dni

1/2 dzień

Przejazd do Pragi. Zwiedzanie centrum – Nowe Miasto Praskie (okolice Placu Wacława). Spacer najbardziej reprezentacyjną aleją miasta, tajemnicze pasaże, ogród franciszkański, najwyższy praski kościół – MB Śnieżnej. Czas do dyspozycji grupy w nowoczesnym praskim centrum handlowym. Rejs statkiem po Wełtawie (ok. 200 kc). Z pokładu statku oglądamy najpiękniejsze praskie zabytki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd na Hradczany – miejsce, gdzie w IX wieku rozpoczęła się trwająca ponad tysiąc lat historia Złotej Pragi. Oglądamy klasztor na Strachowie, a w nim unikalne i zadziwiające Muzeum Miniatur (50 kc). Zagłębiamy się w średniowieczne uliczki Nowego Światu, oglądając Pałac Czerninów dowiemy się o czeskiej specjalności jaką była tzw. „defenestracja”. Spacerujemy dziedzińcami i ogrodami największego kompleksu zamkowego na świecie jakim jest Praski Hrad. Udajemy się na Małą Stranę wgłębiając się w jej tajemnicze zaułki. Na ryneczku czas wolny dla grupy – możliwość kupna pamiątek, wypicia kawy itp. Przechodzimy przez Wyspę Kampa udając się do dolnej stacji kolejki na Petrzin. Wjeżdżamy na najpopularniejsze praskie wzgórze ( ok. 32 kc ) skąd podziwiamy panoramę miasta z wieży widokowej (ok. 50 kc) Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem wyjazd na koncert kolorowych grających fontann (ok. 230kc).

4/5 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum miasta. Zaczynamy wędrówkę po kolejnej części Małej Strany – oglądamy jedną ze współczesnych rzeźb Davida Czernego – kontrowersyjnego praskiego rzeźbiarza, którego twórczość znana jest na całym świecie. Mostem Karola wędrujemy w stronę Miasta. Oglądamy drugi co do wielkości po zamku praskim komleks budowlany w Pradze, jakim jest Klementinum. Podziwiamy ogromny rynek Starego Miasta ze starym zegarem astronomicznym na wieży ratusza. Spacerujemy uliczkami starego żydowskiego miasta – Josefov szukając tajemniczego praskiego Golema. Przechodzimy na Nowe Miasto Praskie skąd odjeżdżamy w drogę powrotną do domu.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

CENA WYCIECZKI

w zależności od zakwaterowania
Hotel
od 410 PLN

CENA ZAWIERA

  • transport autokarem z WC, barem, video, klimatyzacją.
  • 2 noclegi w hotelu
  • 2 śniadania + 2 obiadokolacje
  • opieka pilota pełniącego funkcję przewodnika
  • ubezpieczenie AXA (kwoty gwarancyjne KL do 10.000 EURO, NNW do 2.000 EURO)

CENA NIE ZAWIERA

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
  • biletów kom. miejskiej 26kc za bilet
  • wydatków osobistych