Włochy północne

Włochy północne

6 dni
Opis

Gondolierzy w Wenecji, romantyczne serenady pod balkonem szekspirowskiej Julii, zakupy w Mediolanie. Czy trzeba kogoś jeszcze namawiać?

Pobierz ofertę jako PDF

PROGRAM

6 dni

1/2 dzień

Wyjazd z miejsca zamieszkania ok. godz. 14.00. Przejazd przez terytorium Polski, Niemiec, Austrii i Włoch do Wenecji (zwiedzanie 9 godzin): m.in. Ponte Rialto, Plac i Bazylika św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), zdjęcia zatoki weneckiej z wieży widokowej Campanilla. Przejażdżka taksówką wodną kanałami Wenecji. Wyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego, Uniwersytet, Stare Miasto. Przejazd malowniczą trasą Wzgórz Euganejskich. Zwiedzanie średniowiecznej wioski Arqua Petrarka z domem i sarkofagiem słynnego poety. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Garda. czas wolny w miejscowości Sirmione, statek turystyczny po jeziorze. Przejazd do Werony. Zwiedzanie Colosseum, zdjęcie przy balkonie Romea i Julii. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. W godzinach porannych wyjazd do Mediolanu. Spacer po historycznym centrum Mediolanu: DUOMO – Katedra – trzeci co do wielkości kościół na świecie, Galeria Vittorio Emanuelle II – pierwsza we Włoszech konstrukcja ze stali i żelaza. Znajdują się tutaj sklepy najlepszych światowych marek, zamek Sforzów, via Manzoni – ulica mody, la Scala – słynny budynek opery mediolańskiej (muzeum). Ewentualna wizyta na piłkarskim stadionie San Siro. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

6 dzień

Przyjazd do miejsca zamieszkania w godzinach popołudniowych

CENA WYCIECZKI

w zależności od zakwaterowania
Hotel **/***
890 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

DOPŁATA

Województwo Dopłata
pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego 60 PLN/os.
zachodniopomorskiego, wielkopolskiego 30 PLN/os.
lubuskiego bez dopłaty

WAŻNE

•  Godzinę wyjazdu określa organizator
•  W przypadku mniejszej grupy (mniej niż 40 osób pełnoletnich) prosimy o kontakt z biurem organizatora. Istnieje możliwość łączenia szkół
•  każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ważny dowód tożsamości: paszport lub dowód osobisty

CENA ZAWIERA

  • przejazd autokarem z WC, DVD, barkiem
  • 3 noclegi (hotel**/***), pokoje 2 – 4 osobowe z TV i łazienką
  • wyżywienie: 3 śniadania + 3 obiadokolacje
  • zwiedzanie wg programu
  • opieka pilota pełniącego funkcję przewodnika
  • ubezpieczenie AXA (kwoty gwarancyjne KL do 10.000 EURO, NNW do 2.000 EURO)

CENA NIE ZAWIERA

  • kosztów związanych z realizacją programu: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych przewodników, słuchawek, ”wjazdówki” do miast, opłaty drogowe i parkingowe, komunikacji miejskiej.
  • ubezpieczenia kosztów rezygnacji – 3,5 % ceny wycieczki