Londyn Windsor Stonehenge

Londyn Windsor Stonehenge

6 dni
Opis

To miasta w Anglii, które koniecznie trzeba odwiedzić! Miejsca te odkryją przed turystami swoje uroki, pozwolą poznać kulturę, architekturę, obyczaje i historię Wielkiej Brytanii – zarówno tę współczesną jak i tę z przed 5000 lat.

Pobierz program w PDF

PROGRAM

6 dni

1 dzień

Wyjazd z miejsca zamieszkania o ustalonej godzinie. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 dzień

Przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche. Przyjazd do Londynu na zakwaterowanie ok. godz. 10:00 (w przypadku noclegu u rodzin angielskich bądź w hotelu – zakwaterowanie ok godz. 19:00). Po odświeżeniu wyjście na pierwsze zwiedzanie. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczynamy od London Bridge, a następnie Katedra Southwark, Teatr Szekspirowski, Galeria Tate Modern. Mostem Millenium Bridge przechodzimy na drugą stronę rzeki ku Katedrze St. Paul’s. Wieczorem powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg. (W tym dniu obiekty realizowane są z zewnątrz)

3 dzień

Po śniadaniu przejazd na zmianę warty pod Buckingham Palace. Spacer przez St. James’s Park pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Ulicą Whitehall dochodzimy dochodzimy do Trafalgar Square, mijając po drodze siedzibę premiera 10 Downing Street oraz bramy Stajni Królewskich. Czas na zakup pamiątek przy Leicester Square. Następnie udajemy się na Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town w dzielnicy SOHO – centrum rozrywki Londynu. Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Windsoru – letniej rezydencji królewskiej. Zwiedzanie zamku. Przejazd do kamiennych kręgów – Stonehenge. Po obejrzeniu tego najsłynniejszego zabytku sztuki prehistorycznej powrót na obiadokolację i nocleg do Ośrodka.

5 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie (bagaże zostawiamy w autokarze). Przejazd pod Tower of London oraz rozpoznawalny na całym świecie most zwodzony Tower Bridge. Kolejną atrakcją dnia jest rejs statkiem turystycznym po Tamizie, po którego zakończeniu przesiadamy się na mierzącą 135 metrów karuzelę zwaną London Eye. Czas na ewentualne zakupy. Z centrum udamy się metrem do dzielnicy drapaczy chmur Canary Wharf, gdzie przesiądziemy się na sterowaną komputerowo kolejkę, która zabierze nas do Greenwich. Istnieje tutaj możliwość zrobienia zdjęcia na południku „0”. Wyjazd w drogę powrotną do domu.
W TYM DNIU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA ZAJĘĆ W SZKOLE JĘZYKOWEJ (3 GODZINY – 21 FUNTÓW)

6 dzień

Przyjazd na granicę polsko – niemiecką ok. godz. 09.00

CENA WYCIECZKI

w zależności od zakwaterowania
Ośrodek Harcerski Rodziny Goszczące Hotel (2 posiłki)
od 910 PLN od 1070 PLN od 1290 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

DOPŁATA

Województwo Dopłata
pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego 40 PLN/os.
warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego 60 PLN/os.
podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego 90 PLN/os.
zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego bez dopłaty

WAŻNE

•  Godzinę wyjazdu określa organizator
•  W dniu wyjazdu młodzież przygotowuje kanapki samodzielnie lub z pomocą opiekunów (dot. zakwaterowania w ośrodku harcerskim)
•  W przypadku mniejszej grupy (mniej niż 40 osób pełnoletnich) prosimy o kontakt z biurem organizatora. Istnieje możliwość łączenia szkół
•  Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ważny dowód tożsamości: paszport lub dowód osobisty

CENA ZAWIERA

  • przejazd autokarem z WC, DVD oraz klimatyzacją
  • przejazd Eurotunelem
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 kanapki (w przypadku hotelu 2 posiłki: śniadania i obiadokolacje)
  • zakwaterowanie wg wyboru
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (15 000 euro KL, 10 000 zł NNW, 1000 zł bagaż)
  • opiekę pilota
  • VAT

CENA NIE ZAWIERA

  • proponowanych przez biuro biletów wstępu związanych z realizacją programu: Rejs statkiem turystycznym po Tamizie, London Eye, Royal Pavilion w Brighton, komunikacja miejska. Razem ok. 42/55 funty.
  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 2,4 % ceny wycieczki. Wykupienie ubezpieczenia możliwe tylko w dniu podpisania umowy, nie później niż na 40 dni przed wyjazdem.

UWAGA: Wstępy płatne NIE SĄ obowiązkowe!