Wyjazd wcześnie rano. Po drodze w Bieszczady zwiedzanie zamku w Łańcucie, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Łańcut największy rozkwit i rozbudowę zawdzięcza znanym polskim rodzinom Lubomirskich i Potockich. Od 2005 roku cały kompleks pałacowo-parkowy jest pomnikiem historii. W zamku zwiedzimy wytwornie dekorowane wnętrza (m.in. salę balową, wielką jadalnię i salę kolumnową). Wyjdziemy również na zewnątrz, żeby przespacerować się po pięknych ogrodach, i zajrzeć do stajni i wozowni, z kolekcją zabytkowych powozów z Londynu, Wiednia i Paryża. Na koniec wejdziemy do dawnej zamkowej palmiarni, a obecnie storczykarni, w której prezentowane są najpiękniejsze okazy tych wyjątkowych kwiatów. Przejazd do ośrodka w okolicach Polańczyka w Bieszczadach, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Przejazd w wysoką część Bieszczadów i wyjście w góry. Dla bezpieczeństwa grupy, w spacerze będzie nam towarzyszył miejscowy licencjonowany przewodnik górski. Proponujemy Wam kilka tras do wyboru, w zależności od wieku uczestników i ich kondycji fizycznej. Przykładowe trasy (wspólnie możemy ustalić jeszcze inne):
1. wejście z Brzegów Górnych na Połoninę Wetlińską (trasa łatwa). Jest to jedna z najpopularniejszych tras w Bieszczadach, szczególnie polecana początkującym “kozicom górskim”. Wejście nie jest długie, a widoki na połoninach zapierają dech w piersiach. Spacer kończymy przy remontowanym aktualnie schronisku Chatka Puchatka na wysokości 1228 m n.p.m. (czas przejścia w obie strony ok. 4 h)
2. wejście z Wołosatego na Tarnicę (trasa średnia). Tarnica to najwyższy szczyt polskiej części Bieszczadów (1346 m n.p.m.), należący do “korony gór Polski”. Na szczycie znajduje się krzyż upamiętniający pobyt na nim Karola Wojtyły. Z góry rozpościera się wyjątkowy widok na Bieszczady, a w pogodne dni można dostrzec nawet szczyty Tatr (czas przejścia w obie strony ok. 4,5 h)
3. wejście z Wołosatego na Tarnicę, i dalej pętla przez szczyty Halicz i Rozsypaniec, powrót do Wołosatego (trasa trudna). Jest to jeden z najlepszych widokowo fragmentów szlaków w Bieszczadach, legendarny końcowy odcinek głównego czerwonego szlaku beskidzkiego. Przez kilka godzin idzie się po grani powyżej poziomu lasu, więc widoki i przeżycia są wyjątkowe. Trasa całodzienna dla bardziej ambitnych i chcących mocnej poczuć klimat Bieszczadów (czas przejścia pętli ok. 8 h).
Dla grup wybierających na ten dzień jedną z krótszych tras, w drugiej części dnia przejazd w okolice miejscowości Muczne. Wizyta w pokazowej zagrodzie bieszczadzkich żubrów. Zagroda ma powierzchnię 7 ha, i w warunkach zbliżonych do naturalnych, będziemy mieli okazję podziwiać te wyjątkowe i majestatyczne zwierzęta. Przejazd do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Przejazd do Soliny, miejscowości wypoczynkowej, najbardziej znanej z największej w Polsce zapory wodnej. Dzięki zaporze powstało Jezioro Solińskie – największe w Polsce sztuczne jezioro, nazywane czasami “bieszczadzkim morzem”. Przejdziemy spacerem po górnej części zapory, gdzie z wysokości 82 metrów roztacza się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Sanoka położonego w dolinie rzeki San. Wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego – największym skansenie w kraju, zajmującym 38 ha powierzchni i posiadający około 30 tysięcy eksponatów. Odtworzono tutaj typowy układ wsi tych terenów, a większość budynków to oryginalne budowle przeniesione na teren muzeum z okolicznych wsi. Dzięki temu muzeum stara się odtworzyć klimat dawnych Bieszczadów, często już nieistniejących. Pobyt w muzeum przybliża historię i dziedzictwo grup etnicznych takich jak: Bojkowie, Dolinianie, Łemkowie i Pogórzanie. Przejazd powrotny, zakończenie wycieczki wieczorem.
Pobierz program w PDF600 zł
*Ceny dotyczą wyjazdów z Piły. W celu ustalenia kalkulacji na wyjazd z innego miasta prosimy o kontakt z Biurem