BIESZCZADY NA MAXA

BIESZCZADY NA MAXA

4 dni

PROGRAM

1 dzień

Wyjazd wcześnie rano. Po drodze w Bieszczady zwiedzanie zamku w Łańcucie, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Łańcut największy rozkwit i rozbudowę zawdzięcza znanym polskim rodzinom Lubomirskich i Potockich. Od 2005 roku cały kompleks pałacowo-parkowy jest pomnikiem historii. W zamku zwiedzimy wytwornie dekorowane wnętrza (m.in. salę balową, wielką jadalnię i salę kolumnową). Wyjdziemy również na zewnątrz, żeby przespacerować się po pięknych ogrodach, i zajrzeć do stajni i wozowni, z kolekcją zabytkowych powozów z Londynu, Wiednia i Paryża. Na koniec wejdziemy do dawnej zamkowej palmiarni, a obecnie storczykarni, w której prezentowane są najpiękniejsze okazy tych wyjątkowych kwiatów. Przejazd do ośrodka w okolicach Polańczyka w Bieszczadach, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd w wysoką część Bieszczadów i wyjście w góry. Dla bezpieczeństwa grupy, w spacerze będzie nam towarzyszył miejscowy licencjonowany przewodnik górski. Proponujemy Wam kilka tras do wyboru, w zależności od wieku uczestników i ich kondycji fizycznej. Przykładowe trasy (wspólnie możemy ustalić jeszcze inne):
1. wejście Brzegów Górnych na Połoninę Wetlińską (trasa łatwa). Jest to jedna z najpopularniejszych tras w Bieszczadach, szczególnie polecana początkującym “kozicom górskim”. Wejście nie jest długie, a widoki na połoninach zapierają dech w piersiach. Spacer kończymy przy remontowanym aktualnie schronisku Chatka Puchatka na wysokości 1228 m n.p.m. (czas przejścia w obie strony ok. 4 h)
2. wejście z Wołosatego na Tarnicę (trasa średnia). Tarnica to najwyższy szczyt polskiej części Bieszczadów (1346 m n.p.m.), należący do “korony gór Polski”. Na szczycie znajduje się krzyż upamiętniający pobyt na nim Karola Wojtyły. Z góry rozpościera się wyjątkowy widok na Bieszczady, a w pogodne dni można dostrzec nawet szczyty Tatr (czas przejścia w obie strony ok. 4,5 h)
3. wejście z Wołosatego na Tarnicę, i dalej pętla przez szczyty Halicz i Rozsypaniec, powrót do Wołosatego (trasa trudna). Jest to jeden z najlepszych widokowo fragmentów szlaków w Bieszczadach, legendarny końcowy odcinek głównego czerwonego szlaku beskidzkiego. Przez kilka godzin idzie się po grani powyżej poziomu lasu, więc widoki i przeżycia są wyjątkowe. Trasa całodzienna dla bardziej ambitnych i chcących mocnej poczuć klimat Bieszczadów (czas przejścia pętli ok. 8 h).

Dla grup wybierających na ten dzień jedną z krótszych tras, w drugiej części dnia przejazd w okolice miejscowości Muczne. Wizyta w pokazowej zagrodzie bieszczadzkich żubrów. Zagroda ma powierzchnię 7 ha, i w warunkach zbliżonych do naturalnych, będziemy mieli okazję podziwiać te wyjątkowe i majestatyczne zwierzęta. Powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Na dzisiaj przygotowaliśmy dla Was 2 szalone atrakcje. Pierwszą będzie przejażdżka Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi! Siłą własnych mięśni będziecie podróżować po jednej z najpiękniejszych w Polsce linii kolejowych, która ma już prawie 150 lat. Drezyny są 4-osobowe, 2 osoby pedałują, a 2 odpoczywają, dopingując pedałujących i podziwiając widoki. Ale żeby na świecie była sprawiedliwość, w drodze powrotnej role się odwracają:) Później czeka na nas Szkolenie Zakapiora. Jest to zabawa typu team building, która pozwala wzmocnić i zbudować relacje między uczestnikami. Podzieleni na grupy, będziecie rywalizować w różnych „klimatycznych” konkurencjach, takich jak np. rzuty toporkami, strzelanie z łuku, wbijanie gwoździ na czas itp. Dobra zabawa i możliwość kreatywnego spożytkowania energii gwarantowana! Po dniu pełnym wrażeń powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

Według Waszych potrzeb możemy zaproponować na ten dzień inne atrakcje z adrenaliną, np. paintball, zajęcia surwiwalowe, zajęcia linowe czy walkę na łuki. 

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Soliny, miejscowości wypoczynkowej, najbardziej znanej z największej w Polsce zapory wodnej. Dzięki zaporze powstało Jezioro Solińskie – największe w Polsce sztuczne jezioro, nazywane czasami “bieszczadzkim morzem”. Przejdziemy spacerem po górnej części zapory, gdzie z wysokości 82 metrów roztacza się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Sanoka położonego w dolinie rzeki San. Wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego – największym skansenie w kraju, zajmującym 38 ha powierzchni i posiadający około 30 tysięcy eksponatów. Odtworzono tutaj typowy układ wsi tych terenów, a większość budynków to oryginalne budowle przeniesione na teren muzeum z okolicznych wsi. Dzięki temu muzeum stara się odtworzyć klimat dawnych Bieszczadów, często już nieistniejących. Pobyt w muzeum przybliża historię i dziedzictwo grup etnicznych takich jak: Bojkowie, Dolinianie, Łemkowie i Pogórzanie.  Przejazd powrotny, zakończenie wycieczki wieczorem.

Pobierz program w PDF

CENA WYCIECZKI

770

*Ceny dotyczą wyjazdów z Piły. W celu ustalenia kalkulacji na wyjazd z innego miasta prosimy o kontakt z Biurem

CENA ZAWIERA

 • transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV
 • 3 noclegi w pokojach 2-5 osobowych w pensjonatach, łazienka w każdym pokoju
 • 3 śniadania
 • 3 obiadokolacje
 • opiekę pilota w czasie trwania wyjazdu
 • opiekę licencjonowanego przewodnika w czasie wyprawy w góry
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów

CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne ceny: zamek Łańcut (26 zł/os.), wejście do Bieszczadzkiego Parku Narodowego (4 zł/os.), Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (15 zł/os.), drezyny rowerowe (28 zł/os.), szkolenie zakapiora (30 zł/os.).