ENERGYLANDIA + KRAKÓW

ENERGYLANDIA + KRAKÓW

2 dni

PROGRAM

1 dzień

Wyjazd wcześnie rano. Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Rynku Głównego, czyli samego mocno bijącego serca dawnej stolicy Polski. Miejsce to powstało w II połowie XIII stulecia,a od kilku dziesięcioleci znajduje się na światowej liście UNESCO. W obrębie Rynku Głównego zobaczymy m.in. ponad 800-letni Kościół Mariacki, z którego grany jest codziennie słynny hejnał, słynne renesansowe Sukiennice, gotycką wieżę Ratuszową mającą 70 m oraz przepiękne krakowskie kamienice. Odchodzą od Rynku głównego zobaczymy średniowieczną fortyfikację potocznie zwaną Krakowskim Rondlem, czyli Barbakan. Kolejnym punktem wycieczki będzie dawna siedziba polskich królów, słowem Wawel. Tam zobaczymy słynną wawelską Katedrę i znajdujące się w niej groby królewskie, miejsca gdzie sztuka, architektura i historia krzyżują się ze sobą na każdym kroku. Nie zapomnimy też o najsłynniejszym dzwonie w Polsce, mowa oczywiście o dzwonie Zygmunta. Tuż nieopodal wzgórza wawelskiego natrafimy na Smoczą Jamę, domostwo smoka uprzykrzającego życie mieszkańcom Krakowa. Sprawdzimy czy krakowski stwór istnieje i czy zieje ogniem. Później czas do dyspozycji grupy na Rynku. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Zator. Całodzienna zabawa w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia. Park znajduje się w połowie drogi między Katowicami i Krakowem i oferuje kilkadziesiąt różnych atrakcji. Teren Energylandii podzielony został na 5 stref. Bajkolandia to kraina dla najmłodszych, z karuzelami, autkami i bohaterami ulubionych dziecięcych bajek. Strefa familijna to atrakcje przewidziane dla całych rodzin, są to zarówno roller coastery, jak i kilka atrakcji wodnych. Strefa Ekstremalna przeznaczona jest dla gości nie znających strachu! Najszybsze rollercoastery w parku (w tym najszybszy i najwyższy w Europie mega coaster Hyperion), ogromne wahadła oraz ramię Space Boostera zapewnią Wam niespotykany skok adrenaliny. Strefa Smoczy Gród otwarta została w lato 2019, a gwiazdą tej części parku jest „Zadra”, czyli najwyższy na świecie drewniany roller coaster, osiągający prawie 64 metry wysokości, z wagonikami mknącymi 121 km/h.  Ostatnia strefa to Water Park (otwarta sezonowo – w lato), teren stylizowany na tropikalną wyspę, z 3 basenami i mnóstwem atrakcji, całość pilnowana jest przez wykwalifikowanych ratowników, pozwalając na spokojny wypoczynek i dobrą zabawę. Oprócz tego na terenie parku znajdziemy kilkanaście restauracji, sklepy z pamiątkami, kino, 4 sceny widowiskowe i miejsce z grami i zabawami interaktywnymi. W czasie pobytu w parku możliwość zorganizowania wspólnego posiłku dla grupy.
Po całodziennej zabawie powrót do szkoły około północy.

Pobierz program w PDF

CENA WYCIECZKI

390

*Ceny dotyczą wyjazdów z Piły. W celu ustalenia kalkulacji na wyjazd z innego miasta prosimy o kontakt z Biurem

CENA ZAWIERA

 • przejazd autokarem z WC, video i klimatyzacją
 • 1 nocleg w pokoju 2-5 osobowym w pensjonatach lub hotelach, łazienka w każdym pokoju (możliwe pokoje typu studio)
 • 1 śniadanie
 • 1 obiadokolację
 • usługę licencjonowanego przewodnika po Krakowie (4 godziny)
 • opiekę pilota podczas całego wyjazdu
 • ubezpieczenie NNW
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów

CENA NIE ZAWIERA

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Krakowie, orientacyjne koszty: Kościół Mariacki (5 zł/os.), Wawel (8 zł/os.), Smocza Jama (5 zł/os.)
  • biletu wejściowego do Energylandii, ceny dla grup szkolnych (obowiązują od poniedziałku do piątku): 69 zł/os. – klasy 1-6 szkoły podstawowej; 79 zł/os. – klasy 7-8 szkoły podstawowej; 109 zł/os. – szkoły ponadpodstawowe i studenci. W cenie wszystkich biletów szkolnych zestaw frytki + napój gratis.

  Możliwość zorganizowania obiadu na terenie parku w cenie 19,50-27,50 zł od osoby.