GDAŃSK NA SPOKOJNIE

GDAŃSK NA SPOKOJNIE

2 dni

PROGRAM

1 dzień

Wyjazd wcześnie rano. Przejazd na Starówkę w Gdańsku. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam o  m.in.: nabrzeżu Motławy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Odchodząc niedaleko dotrzemy do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie i wejdziemy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Czas dla grupy na Starówce.
W drugiej części dnia proponujemy wizytę w Muzeum II Wojny Światowej, nowoczesnym i multimedialnym muzeum, którego zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o II Wojnie Światowej, szczególnie z perspektywy Polski i Polaków, których losy zostały naznaczone czasem wojny. Muzeum ma być również miejscem upamiętnienia ofiar systemów totalitarnych i ludzi, którzy przeciwko tym systemom walczyli. Mimo poważnego tematu, muzeum bardzo zadbało o wizualną część wystaw, dzięki temu otwiera się na młodych zwiedzających, i jest doskonałym miejscem na lekcję historii przeprowadzoną w nowoczesny sposób. Przejazd na nocleg do jednej z nadmorskich miejscowości okolic Gdańska, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Parku Oliwskiego w Gdańsku i spacer połączony z wizytą w słynnej Archikatedry Oliwskiej, o której pierwsze informacje na kartach historii odnotowano w XII w. Spacer na Wzgórze Pachołek (100 m n.p.m), na szczycie którego znajduje się metalowa platforma z panoramicznym widokiem na Zatokę Gdańską. W drugiej części dnia, w zależności od wieku i zainteresowań uczestników proponujemy jedną z opcji do wyboru:
OPCJA 1: (ok. 20 zł/osoba)
Wizyta w Oliwskim Zoo miejscu, w który spotkać prawie 200 gatunków zwierząt, nawet takich, które niestety na wolności są zagrożone wyginięciem. Jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie podziwiać można tak wyjątkowe zwierzęta jak: antylopy bongo, oryksy szablorogie, hipopotamy karłowate czy kondory wielkie. Oliwskie Zoo pozwoli poznać choć trochę bogaty świat przyrody.
LUB
OPCJA 2:  (ok. 20 zł/osoba)
Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności czyli innowacyjnej instytucji kultury powołanej do upowszechnienia dziedzictwa “Solidarności” w Polsce. Gmach znajduje się nieopodal słynnej Bramy nr 2, czyli głównego wejścia do Stoczni Gdańskiej, miejsca ważnych wydarzeń dla historii naszego kraju.
LUB
OPCJA 3: (ok. 20 zł/osoba)
Wizyta w Centrum Hewelianum, prezentującym interaktywne ekspozycje wprowadzające w świat nauki i techniki, a wszystko to w atmosferze zabawy i samodzielnych eksperymentów! Budynek Centrum Hewelianum znajduje się na terenie dawnego fortu, dlatego też można go zwiedzać wraz z przewodnikiem. W swojej ofercie instytucja ma również warsztaty i pokazy naukowe  dostosowane do wieku uczestników.
LUB
OPCJA 4: (ok. 25 zł/osoba)
Rejs na Westerplatte. Proponujemy Wam rejs z samego centrum Gdańska na historyczne Westerplatte, czyli półwysep w Gdańsku będący symbolem wybuchu II Wojny Światowej. Stylizowane na galeony statki  “Czarna Perła” lub “Galeon Lew” zabiorą Was na ok. 35 minutowy rejs, w czasie którego będziecie mogli podziwiać Gdańsk z wodnej perspektywy. Rejs zakończy się na Westerplatte, gdzie dowiecie się więcej o trwającej w dniach 1–7 września 1939 roku słynnej obronie półwyspu, będącej symbolicznym początkiem II Wojny Światowej.
LUB
OPCJA 5: (ok. 15 zł/osoba)
Lekcja szekspirowska i zwiedzanie. W ramach tej opcji odwiedzimy gdański Teatr Szekspirowski, gdzie czekać będzie na nas lekcja szekspirowska, połączona ze zwiedzaniem tego wyjątkowego budynku. Przewodnik opowie o życiu aktorów i ich roli w społeczeństwie w czasach elżbietańskich, oraz pokaże kulisy i zakamarki teatru.

We wszystkich opcjach w godzinach popołudniowych wyjazd z Gdańska i wieczorem zakończenie wycieczki.

Pobierz program w PDF

CENA WYCIECZKI

300

*Ceny dotyczą wyjazdów z Piły. W celu ustalenia kalkulacji na wyjazd z innego miasta prosimy o kontakt z Biurem

CENA ZAWIERA

 • transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV
 • 1 nocleg w pokojach 2-6 osobowych w pensjonatach, łazienka w każdym pokoju
 • 1 śniadanie
 • 1 obiadokolację
 • opiekę pilota w czasie trwania wyjazdu
 • usługę przewodnika po Gdańsku
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów

CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne ceny: Bazylika Mariacka (5 zł/os.), Muzeum II Wojny Światowej (18 zł/os.) + cena wejścia do jednej z atrakcji wybranych dla 2 dnia wycieczki; obiadu dla grupy 2 dnia wycieczki (ok. 25 zł od osoby za obiad 2 daniowy z napojem)