KRAKÓW EXPRESS

KRAKÓW EXPRESS

2 dni

PROGRAM

1 dzień

Wyjazd wcześnie rano. Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Rynku Głównego, czyli samego mocno bijącego serca dawnej stolicy Polski. Miejsce to powstało w II połowie XIII stulecia, a od kilku dziesięcioleci znajduje się na światowej liście UNESCO. W obrębie Rynku Głównego zobaczymy m.in. ponad 800-letni Kościół Mariacki, z którego grany jest codziennie słynny hejnał, słynne renesansowe Sukiennice, gotycką wieżę Ratuszową mającą 70 m oraz przepiękne krakowskie kamienice. Odchodzą od Rynku głównego zobaczymy średniowieczną fortyfikację potocznie zwaną Krakowskim Rondlem, czyli Barbakan. Kolejnym punktem wycieczki będzie dawna siedziba polskich królów, słowem Wawel. Tam zobaczymy słynną  wawelską Katedrę i znajdujące się w niej groby królewskie, miejsca gdzie sztuka, architektura i historia krzyżują się ze sobą na każdym kroku. Nie zapomnimy też o najsłynniejszym dzwonie w Polsce, mowa oczywiście o dzwonie Zygmunta. Tuż nieopodal wzgórza wawelskiego natrafimy na Smoczą Jamę, domostwo smoka uprzykrzającego życie mieszkańcom Krakowa. Sprawdzimy czy krakowski stwór istnieje i czy zieje ogniem. Później czas do dyspozycji grupy na Rynku. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Krakowa. Spacer na Kopiec Kościuszki, jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Krakowa, z którego zobaczymy przepiękną panoramę miasta z wysokości prawie 35 metrów, oraz wystawę “Twierdza miasto Kraków 1846 – 1918”.
Na drugą część dnia proponujemy kilka opcji do wyboru, w zależności od zainteresowania i wieku uczestników:

OPCJA 1:
Przejazd na krakowski Kazimierz, obecnie dzielnica, a w dawnych czasach odrębne miasto, które pod koniec XV w. stało się miejscem zamieszkiwanym w większości przez ludzi wyznania mojżeszowego. Przejdziemy się najważniejszą arterię Kazimierza- ulicą Szeroką, gdzie zobaczymy dawne przepiękne kamieniczki, ale również Starą Synagogę będąca jedną z cenniejszych budowli sakralnej architektury żydowskiej. Następnie udamy się na usytuowany zaraz przy synagodze cmentarz Remuh, którego najstarsze pochówki datuje się na II połowę XVI w. Obecnie znajduje się tutaj ponad 700 płyt nagrobnych. Kolejnym punktem wycieczki będzie wizyta w jednym z wyjątkowych krakowskich muzeów. Fabryka Emalia Oskara Schindlera, miejsce to kojarzyć może się z filmem autorstwa Stevena Spielberga “List Schindlera”, który przedstawia losy ówczesnego właściciela fabryki oraz ludności żydowskiej w okresie II wojny światowej. Stała ekspozycja muzeum przybliża historię tamtych czasów, prezentuje sylwetkę „sprawiedliwego wśród narodów świata” Oskara Schindlera i uratowanych przez niego mieszkańców Krakowa wyznania mojżeszowego.

OPCJA 2:
Przejazd do Ogrodów Doświadczeń im. Stanisława Lema miejsca, gdzie w otoczeniu zieleni za pomocą różnych zmysłów poznaje się wiele dziedzin fizyki m.in.: akustykę, mechanikę, optykę i hydrostatykę. Na obszarze ponad 6 ha znajdują się: urządzenia pokazujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek”, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo” oraz zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.

OPCJA 3:
Powrót na Stare Miasto i zwiedzanie ekspozycji “Podziemia Rynku – Śladami Europejskiej Tożsamości Krakowa”. Wystawa umieszczona jest pod brukiem, po którym na co dzień przechadzają się tysiące turystów. Ekspozycja opowiada o najdawniejszych dziejach miasta, oraz życiu i zwyczajach ówczesnych mieszkańców grodu Kraka. Pozwala się przenieść w czasie i poznać Kraków jeszcze lepiej, a wyjątkowe otoczenie krakowskich podziemnych labiryntów dodaje poznawaniu historii dodatkowy smaczek.

We wszystkich opcjach czas dla grupy na posiłek we własnym zakresie i przejazd powrotny.

Pobierz program w PDF

CENA WYCIECZKI

390

*Ceny dotyczą wyjazdów z Piły. W celu ustalenia kalkulacji na wyjazd z innego miasta prosimy o kontakt z Biurem

CENA ZAWIERA

 • transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV
 • 1 nocleg w pokoju 2-5 osobowym w pensjonatach lub hotelach, łazienka w każdym pokoju (możliwe pokoje typu studio)
 • 1 śniadanie
 • 1 obiadokolację
 • opiekę pilota w czasie trwania wyjazdu
 • usługę licencjonowanego przewodnika po Krakowie (4 godziny)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów

CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne koszty: Kościół Mariacki (5 zł/os.), Wawel (8 zł/os.), Smocza Jama (5 zł/os.) Kopiec Kościuszki (10 zł/ os.) oraz w zależności od wybranej opcji: Stara Synagoga i cmentarz Remuh (8 zł/os.) fabryka Schindlera (18 zł/os.) lub  Ogród Doświadczeń (11 zł/os. -zwiedzanie samodzielne 17 zł/os., zwiedzanie z przewodnikiem) lub “Śladem Europejskiej Tożsamości Krakowa”- Podziemia Rynku (18 zł/os.).