WARSZAWA + WILANÓW

WARSZAWA + WILANÓW

3 dni

PROGRAM

1 dzień

Wyjazd wcześnie rano. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem miejskim, w czasie spaceru i przejazdu autokarem zobaczymy:

  • Stare Miasto w tym m.in.: dawną siedzibę polskich monarchów, obecnie muzeum czyli Zamek Królewski (z zewnątrz), ul. Świętojańską, na której znajdują się Kościół Matki Boskiej Łaskawej, kamienicę pod Okrętem oraz Bazylikę św. Jana Chrzciciela, gdzie pochowani są np. prezydent Gabriel Narutowicz, król Stanisław August Poniatowski, premier Ignacy Jan Paderewski, pisarz Henryk Sienkiewicz i malarz Marcello Bacciarelli.
  • Rynek Starego Miasta, gdzie w otoczeniu urokliwych kamieniczek czekać nas będzie spotkanie z warszawską Syrenką. Spacerując dalej wzdłuż pozostałości murów miejskich dotrzemy do Pomnika Małego Powstańca jednego z symboli powstania warszawskiego.
  • Krakowskie Przedmieście i okolice m.in.: pomnik naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza, siedziba głowy państwa Pałac Prezydencki (z zewnątrz), najstarszy warszawski hotel Bristol (z zewnątrz), miejsce pamięci Grób Nieznanego Żołnierza oraz ogród Saski stworzony na przełomie XVII i XVIII stulecia przez króla Augusta II Mocnego.
  • Trakt Królewski m.in.: Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, ambasady, Sejm i Senat, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe.
  • Łazienki Królewskie, gdzie spacerując w otoczeniu przyrody i pawi królewskich zobaczymy m.in.: klasycystyczny Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki wybudowany w II połowie XVIII w. na poleceniu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Amfiteatr, Starą Pomarańczarnię miejsca, które służyło nie tylko jako oranżeria, ale również w jednej z części znajduje się do dziś Teatr Stanisławowski. Nie zapomnimy też Belwederze, jednej z siedzib Prezydenta RP.

(dodatkowo możliwość zorganizowania Gry Miejskiej + 10 zł od osoby)

W czasie zwiedzania przerwy i czas dla grupy. Później przejazd do centrum i wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury, gdzie z tarasu widokowego na wysokości 114 m będziemy podziwiać imponującą panoramę stolicy. Jeśli czas pozwoli chwila na zakupy w centrum handlowym Złote Tarasy. Przejazd do ośrodka noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w jednym miejscu znajduje się wiele atrakcji, które bawią i uczą. Każdy kto tu przybywa poszerza swoją wiedzę w dziedzinach takich jak chemia, biologia, astronomia, fizyka, czy robotyka. Około 3h zabawy i eksperymentów w Centrum Nauki Kopernik sprawi, że wycieczka do stolicy stanie się niezapomniana przygodą.
Po południu wizyta na Stadionie Narodowym, jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, który może pomieścić prawie 60 tysięcy kibiców. Stadion zwiedzimy z przewodnikiem jedną z wybranych tras (przykładowe trasy: “Piłkarskie Emocje”, “Poczuj się jak VIP”). Na zakończenie wizyty w stolicy (o ile w budynku nie będzie imprez okolicznościowych i pogoda będzie sprzyjająca) wejdziemy na dach Biblioteki Uniwersyteckiej, z pięknym ogrodem i panoramicznym widokiem na Wisłę i okolice warszawskiej Starówki. Powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Pałacu w Wilanowie, siedziby Muzeum Pałacu Króla Jana III. Ta placówka muzealna może pochwalić się ponad 200-letnią tradycją, jednak cały czas pracownicy muzeum starają się, żeby w czasie zwiedzania sztuka, nauka i dobra zabawa przeplatały się ze sobą. Weźmiemy udział w “spotkaniach muzealnych”, gdzie grupa będzie miała okazję poznać Pałac i ogrody w czasie tematycznego spaceru, słuchając opowieści miejscowego przewodnika (rodzaj trasy dobierany jest do wieku grupy). W tym miejscu będziemy mieli niebywałą okazję zobaczyć nietuzinkowe dzieła malarstwa oraz rzeźby pochodzących z różnych zakątków świata od Azji po Europę, ale też kolekcję sreber i niepowtarzalnych rzeczy osobistych dawnych władców. Przespacerujemy się również po pięknym zespole parkowo-ogrodowym otaczającym pałac.
W drugiej części dnia zwiedzanie multimedialnego Muzeum Powstania Warszawskiego, będącego instytucją gromadzącą i prezentującą eksponaty związane z historią stolicy w okresie II wojny światowej, a zwłaszcza wydarzeniami jakie miały miejsce w 1944 r. w czasie powstania warszawskiego. Na ekspozycjach znajdują się m.in.: uzbrojenie i umundurowanie powstańców, ich rzecz osobiste, dokumenty, listy, zdjęcia, ponad 200 informacji biograficznych i historycznych, plany Warszawy oraz filmy z okresu wojennego. Przejazd powrotny, zakończenie wycieczki wieczorem.

Pobierz program w PDF

CENA WYCIECZKI

570

*Ceny dotyczą wyjazdów z Piły. W celu ustalenia kalkulacji na wyjazd z innego miasta prosimy o kontakt z Biurem

CENA ZAWIERA

  • transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV
  • 2 noclegi w Warszawie lub okolicach, pokoje 2-5 osobowe, łazienki w każdym pokoju
  • 2 śniadania
  • 2 obiadokolacje (dopłata do trzeciej 25 zł)
  • opiekę pilota w czasie trwania całego wyjazdu
  • usługę licencjonowanego przewodnika miejskiego po Warszawie
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • podatek VAT
  • ubezpieczenie NNW
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów

CENA NIE ZAWIERA

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne ceny: wejście na Stadion Narodowy (zwiedzanie wg. wybranej trasy 16-18 zł/os.), Centrum Nauki Kopernik (18 zł/os.), wjazd na taras Pałacu Kultury (12 zł/os.), Muzeum Powstania Warszawskiego (20 zł/os.), Pałac w Wilanowie + ogrody (ok. 20 zł/os.)