Londyn York Amsterdam

Londyn York Amsterdam

7 dni

PROGRAM

7 dni

1 dzień

Wyjazd o ustalonej godzinie. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 dzień

Przejazd Eurotunelem na terytorium Anglii. Zakwaterowanie w Ośrodku Harcerskim. Przejazd metrem do centrum LONDYNU: British Museum – jedna z najciekawszych kolekcji archeologicznych; przejazd w okolice Pałacu Buckingham; Victoria Memorial; The Mall – główna aleja defiladowa; spacer przez St James’ Park pod Westminster Abbey i Houses of Parliament wraz z jego słynnym Big Ben’em (jeśli będzie taka możliwość zwiedzanie wnętrz Izby Niższej oraz Izby Wyższej Parlamentu); Westminster Bridge na Tamizie z widokiem na Oko Londynu; Whitehall – Cenotaph, 10 Downing Street – siedziba premiera brytyjskiego, Banqueting House i stojąca naprzeciwko Straż Konna, Łuk Admiralicji, wizyta na Trafalgar Square; obiadokolacja; nocleg

3 dzień

Śniadanie; przejazd do YORKU – wejście do York Dungeon + City Tour, przejazd do Castle Museum oraz dalej do Railway Museum; spacer po Starym Mieście: Coppergate, Merchant Adventurer’s Hall, Whip-ma-whop-ma-gate, The Shambles – ulicą pokazująca świat średniowiecza, pomnik Cesarza Konstatntyna i rzymska kolumna, York Minster – niesamowita perła gotyku angielskiego, Minster Yard, spacer po murach obronnych; Monk Bar; przejazd na obiadokolację i nocleg w hostelu turystycznym.

4 dzień

Śniadanie. Powrót do YORKU – dalsze zwiedzanie wg programu: York Minster, spacer po murach obronnych, wejście do York’s Chocolate Story, ogrody botaniczne przy Yorkshire Museum z historycznymi ruinami St. Mary Abbey. Chwila odpoczynku lub shopping w centrum. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd przez Wrzosowiska Północnego Yorku do nadmorskiej miejscowości WHITBY i zwiedzanie ruin opactwa benedyktynów z XIII w i kościoła St Mary’s, oraz mały rynek, ukryty pośród uliczek starówki. Ok. 10 km na południe znajdziemy wąski wąwóz skrywający dawną wioskę rybacką ROBIN HOOD’S BAY – wg legendy miejsce przechowywania łodzi Robina Hood’a. Przejazd do portu w Newcastle. Zaokrętowanie na prom w Newcastle. Kolacja. Nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przyjazd do AMSTERDAMU w godzinach rannych, zwiedzanie, np.: Plac Dam: Nowy Kościół, Pomnik Narodowy, Pałac Królewski, Muzeum Figur Woskowych, Kalverstaad, Targ Kwiatowy, Mennica, Muzeum Van Gogha lub Muzeum Królewskie, Uniwersytet, Dom Wagi, Stary Kościół. Przejazd w kierunku kraju ok. godz. 15.00. Skansen Zaanse Schans.

7 dzień

Przekroczenie granicy. Powrót uczestników wycieczki do domu w godzinach porannych./p>

CENA WYCIECZKI

w zależności od zakwaterowania
1350 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

DOPŁATA

Województwo Dopłata
pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego 40 PLN/os.
warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego 60 PLN/os.
podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego 90 PLN/os.
zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego bez dopłaty

WAŻNE

•  Godzinę wyjazdu określa organizator
•  W dniu wyjazdu młodzież przygotowuje kanapki samodzielnie lub z pomocą opiekunów (dot. zakwaterowania w ośrodku harcerskim)
•  W przypadku mniejszej grupy (mniej niż 40 osób pełnoletnich) prosimy o kontakt z biurem organizatora. Istnieje możliwość łączenia szkół
•  Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ważny dowód tożsamości: paszport lub dowód osobisty

CENA ZAWIERA

  • przejazd autokarem klasy zachodniej
  • Przeprawę na Wyspy Brytyjskie: Eurotunel. Powrót promem na trasie Newcastle – Amsterdam
  • 4 noclegi wg programu: 1 nocleg w Londynie (Ośrodek Harcerski), 2 noclegi w hostelu w Yorku, 1 nocleg na promie (kajuty 4 osobowe)
  • zakwaterowanie wg wyboru
  • ubezpieczenie KL 10000€, NNW 15000 zł; bagaż 1000 zł w firmie Signal Iduna
  • opiekę pilota, VAT
  • Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 30 funtów
  • ubezpieczenia kosztów rezygnacji – 3,5 % ceny wycieczki