Londyn Walia Liverpool

Londyn Walia Liverpool

8 dni

PROGRAM

8 dni

1 dzień

Wyjazd z miejsca zamieszkania o ustalonej godzinie. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 dzień

Przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche. Przyjazd do Londynu ok. godz. 10:00. Spacer po mieście rozpoczynamy od London Bridge, a następnie Katedra Southwark, Teatr Szekspirowski, Galeria Tate Modern. Mostem Millenium Bridge przechodzimy na drugą stronę rzeki ku Katedrze St. Paul’s. Powrót około 18:00. W tym dniu obiekty realizowane są z zewnątrz.

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd z Londynu i przejazd do Lincoln – słynącego z pięknej, średniowiecznej katedry i malowniczego zamku. Następnie spacer w poszukiwaniu śladów Robin Hooda po Nottingham. Przyjazd do Chester – spotkanie z rodzinami, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4 dzień

Zwiedzanie Chester, uważanego za jedno z najurokliwszych historycznych miast w Wielkiej Brytanii, słynącego z licznych, pochodzących jeszcze z czasów rzymskich, zabytków oraz z doskonale zachowanego średniowiecznego układu urbanistycznego. Zwiedzanie ruin amfiteatru, średniowiecznej katedry i zamku. Przejazd do Liverpoolu gdzie zobaczymy m.in. dawne doki portowe z The Beatles Story Exhibition (muzeum the Beatles) i  Merceyside Maritime Museum (w którym znajduje się m.in. wystawa przedmiotów wydobytych z Titanica), the Cavern Club (w którym the Beatles występowali na początku kariery), World Museum Liverpool, Liverpool Cathedral (największą katedrę anglikańską w Wlk. Brytanii) i wiele innych atrakcji. Wieczorem powrót do rodzin w Chester na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu wyjazd na pełną niezapomnianych widoków i pełną wrażeń wycieczkę do Walii! Przejedziemy wzdłuż całego północnego walijskiego wybrzeża do Caernarfon, urokliwego miasteczka, w którym znajduje się m.in. średniowieczny zamek Caernarfon Castle, miejsce koronacji angielskiego następcy tronu na księcia Walii. Po drodze odwiedzimy słynny nadmorski kurort Llandudno. W drodze powrotnej będziemy mieli okazję podziwiać przepiękne widoki parku narodowego Snowdonia National Park, z najwyższym szczytem Walii Snowdon. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

6 dzień

Po śniadaniu wyjazd do Londynu. Po drodze zatrzymamy się w Stratford upon Avon – mieście Shakespeare’a, gdzie m.in. istnieje możliwość wejścia do domu, w którym się urodził i mieszkał. Przerwa na lunch i zakupy. Przejazd na nocleg w Londynie.

7 dzień

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie zaczniemy od zmiany warty pod Buckingham Palace. Spacer przez St. James’s Park pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Ulicą Whitehall dochodzimy  do Trafalgar Square, mijając po drodze siedzibę premiera 10 Downing Street oraz bramy Gwardii Konnej. Czas wolny na lunch i zakup pamiątek. Z centrum udamy się metrem do dzielnicy drapaczy chmur Canary Wharf, gdzie następnie przesiądziemy się na sterowaną komputerowo kolejkę, która zabierze nas do Greenwich. Istnieje tutaj możliwość zrobienia zdjęcia na południku „0” poza bramami Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego.

8 dzień

Przyjazd do domu w godzinach popołudniowych.

CENA WYCIECZKI

w zależności od zakwaterowania

Rodziny goszczące + Ośrodek harcerski Rodziny goszczące + hostel
od 1410 PLN od 1600 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

DOPŁATA

Województwo Dopłata
pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego 40 PLN/os.
warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego 60 PLN/os.
podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego 90 PLN/os.
zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego bez dopłaty

WAŻNE

•  Godzinę wyjazdu określa organizator
•  W dniu wyjazdu młodzież przygotowuje kanapki samodzielnie lub z pomocą opiekunów (dot. zakwaterowania w ośrodku harcerskim)
•  W przypadku mniejszej grupy (mniej niż 40 osób pełnoletnich) prosimy o kontakt z biurem organizatora. Istnieje możliwość łączenia szkół
•  Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ważny dowód tożsamości: paszport lub dowód osobisty

CENA ZAWIERA

 • przejazd autokarem z WC, DVD oraz klimatyzacją
 • przejazd Eurotunelem
 • 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 3 pakowany lunch w Chester
 • zakwaterowanie w Chester u rodzin goszczących
 • zakwaterowanie w Londynie wg wyboru – Ośrodek harcerski (pokoje wieloosobowe, wspólne łazienki) lub w hostelu (2x śniadanie)
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (15 000 euro KL 10 000 zł NNW 1000 zł bagaż)
 • opiekę pilota
 • VAT

CENA NIE ZAWIERA

 • ewentualnego ubezpieczenia anti-covid – 5,5% ceny wycieczki
 • proponowanych przez biuro biletów wstępu związanych z realizacją programu: kom. Miejska 2 dni, Stratford upon Avon – Dom Shakespear’a, Liverpool- Muzeum Beatlesow, Merceyside Maritime Museum darmowe, Caernarfon Castle. Razem ok. 35 funtów
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3 % ceny wycieczki. Wykupienie ubezpieczenia możliwe tylko w dniu podpisania umowy, nie później niż na 40 dni przed wyjazdem.

UWAGA: Wstępy płatne NIE SĄ obowiązkowe!