WROCŁAW

WROCŁAW

2 dni

PROGRAM

1 dzień

Wyjazd rano i przejazd do Wrocławia. Miasta będącego stolicą województwa dolnośląskiego, gdzie historia, rozrywka i nauka przeplatają się ze sobą. Przekonamy się o tym na własnej skórze! Na początek spaceru wrocławskimi ulicami zobaczymy wpisaną na listę UNESCO Halę Stulecia oraz prawie 97 metrowy i 44 tonowy symbol miasta- Iglicę. Później dotrzemy do miejsca przenoszącego nas do kraju Dalekiego Wschodu, czyli do założonego ponad 100 lat temu Ogrodu Japońskiego. Następnie przejdziemy przez okolice Fontanny Wrocławskiej, gdzie o pełnych godzinach odbywają się pokazy wodno-muzyczne, a po zmroku pokazy wodno-muzyczno- świetlne. Po spacerze czeka na nas jedna z największych atrakcji miasta, wizyta w słynnym wrocławskim Zoo razem z Afrykarium, w którym w wyjątkowy sposób prezentowane jest środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Na terenie Zoo będziemy mieli możliwość poznania zwierząt z tak egzotycznych zakątków świata jak: Wybrzeże Szkieletów, Kanał Mozambicki, Afryka Wschodnia, Morze Czerwone oraz Dżungla nad rzeką Kongo. Na koniec dnia zabierzemy Was na rejs statkiem po Odrze, będziemy mieli okazję zobaczyć Wrocław z zupełnie innej, wodnej perspektywy. Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wizyta w interaktywnym centrum nauki Hydropolis prezentującym wodę i naszą wiedzę na temat tej najważniejszej dla życia substancji. W przestrzeni dawnego zbiornika wodnego wybudowanego pod koniec XIX w. przygotowano nowoczesną i interaktywną ekspozycję omawiającą rolę wody w ekosystemie ziemi. Później spacer po wrocławskiej Starówce z przewodnikiem “krasnalim szlakiem”. W trakcie wędrówki zobaczymy oczywiście wrocławskie krasnale, których z roku na rok przybywa, ale również najważniejsze zabytki miasta m.in.: Ratusz, pręgierz, pomnik Aleksandra Fredry, Plac Solny czy kamienice Jaś i Małgosia. Nie zapomnimy również o Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta z gotycką Archikatedrą św. Jana Chrzciciela, dawnym zamkiem Piastów Śląskich i Mostem Tumskim. Chwila czasu dla grupy na zakup pamiątek. Na koniec dnia wjazd na 49 piętro drapacza chmur Sky Tower z pięknym widokiem na całe miasto, przejazd powrotny.

Pobierz program w PDF

CENA WYCIECZKI

330

*Ceny dotyczą wyjazdów z Piły. W celu ustalenia kalkulacji na wyjazd z innego miasta prosimy o kontakt z Biurem

CENA ZAWIERA

 • transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV
 • 1 nocleg w pokoju 2-5 osobowym w pensjonatach lub hotelach, łazienka w każdym pokoju (możliwe pokoje typu studio)
 • 1 śniadanie
 • 1 obiadokolację
 • opiekę pilota w czasie trwania wyjazdu
 • usługę licencjonowanego przewodnika po Wrocławiu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów

CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne koszty: Sky Tower (12 zł/os.), Ogród Japoński (5 zł/os.), rejs po Odrze (20 zł/os.), Zoo + Afrykarium (35 zł/os.), Hydropolis (17 zł/os.) .